
Četiri nagrade našim pijanistima na Republičkom takmičenju
23. apr 2024. • Umetnost
Na Republičkom takmičenju Zajednice muzičkih i baletskih škola Srbije, održanom u Beogradu od 8. do 22.aprila 2024. godine, predstavilo se više od 450 učenika klavira u šest kategorija. Na ovom najznačajnijem, a ove godine i najbrojnijem takmičenju nastupila su i četiri učenika iz klase nastavnice Katarine Farkaš iz izdvojenog odeljenja u Vrčinu. Dragana Đorđević je nastupila u 3A kategoriji i osvojila 3. nagradu (79,33 bodova). Sledeći se predstavio Lav Kekić u 1. kategoriji i osvojio 3. nagradu (77,67 bodova). Poslednjeg dana takmičenja imali smo priliku da slušamo Vuka Kostića i Dinu Bakalović u pretkategoriji. Vuk je osvojio 1. nagradu (96 bodova), a Dina 2. nagradu (90 bodova). Svi učenici su plenili šarmom i vedrinom i na najlepši način zaokružili svoj ovogodišnji trud na čemu im čestitamo od srca, a nastavnici Kaći da nastavi istim žarom i tempom da edukuje naše mlade talente.
