
Dva koncerta naših bendova „Detektori muzike“ i „Čudna šuma“ za drugare iz Osnove škole „Vasa Čarapić“ u Belom Potoku
6. jun 2024. • Umetnost
U sredu, 5. juna 2024. godine, održana su dva koncerta rok bendova „Detektori muzike“ i „Čudna šuma“, učenika OMŠ „Nevena Popović“ iz Grocke u OŠ „Vasa Čarapić“ u Belom Potoku. Koncerti su posvećeni našim drugarima prvog i drugog ciklusa osnovnog obrazovanja i vaspitanja. Naime, jedan od naših članova benda – Rastko Milićev, koji svira saksofon, a često je i vokalni izvođač, pohađa upravo ovu školu. Ovim putem smo želeli da njegovi drugari čuju šta Rastko radi u svoje slobodno vreme, gde nastupa, sa kim se druže, gde putuje i kako to Rastko sa svojom ekišpom uživo zvuči. I bilo je odlično. Oduševljenje publike, odnosno drugara iz škole i svih zaposlenih je bilo na vrhuncu radosti i sreće, Igralo se, pevalo, đuskalo...pa sve kako i treba da bude. Na koncertu su nastupili i Hor učenika mlađih razreda koji vodi nastavnica Daša Dačić i Hor učenika starijih razreda nastavnice Miljane Drašković. Naše bendove priprema i podučava nastavnik Branko Trijić, a čine ih dvanaest talentovanih učenika: Vera Đorđević, gitara i vokal, Mila Mitrović, flauta i vokal, Dragana Anđelković, gitara, Aleksa Anđelković, bas, Andrea Solunac, klavijature, Gvozden Momčilović, bubanj, Andrija Trijić, vokal, Matija Trijić, gitara i vokal, Rastko Milićev, saksofon i vokal, Vasilije Đustić, gitara, Tanasije Đustić, bas, Kristina Stanišić, klavijature. Ovaj divni koncert i samu ideju o susretu podavalskih škola organizovali su, a ko drugi nego nastavnici muzike: Miljana Drašković, Daša Dačić i Branko Trijić. Zahvaljujemo se svim zaposlenima u OŠ „Vasa Čarapić“ koji su podržali i pomogli da se koncerti realizuju.
