
Dva koncerta za naše drugare iz OŠ „Sveti Sava“ u Vrčinu
13. okt 2025. • Umetnost
U okviru Dečije nedelje koja se ove godine održava pod sloganom "Imam pravo da se igram, da se smejem, maštam, stvaram - i u bolji svet pretvaram", u saradnji sa Osnovnom školom "Sveti Sava" u Vrčinu učenici mlađih razreda Osnovne muzičke škole "Nevena Popović" u izdvojenom odeljenju u Vrčinu održali su dva koncerta. Prvi koncert je organizovan za učenike prvog i drugog razreda, a drugi koncert za učenike trećeg i četvrtog razreda. Na oba koncerta predstavili su se učenici iz svih klasa, pa su gosti koncerta moglu da se upoznaju sa instrumetima: gitara, violina, flauta, harmonika, klavir, ali i sa različitim načinima pevanja - srpskim tradicionalnim pevanjem i horskim pevanjem. Učesnici koncerta bili su pozdravljeni gromoglasnim aplauzom, a koliko je publika uživala govori činjenica da su se aktivno uključivali, prepoznavali melodije koje su izvođene, pa i sami pevali.
