
Dve druge nagrade našim flautistkinjama na Republičkom takmičenju učenika muzičkih i baletskih škola Srbije
21. apr 2024. • Umetnost
Republičko takmičenje učenika muzičkih i baletskih škola Srbije je najznačajnije takmičenje koje se već dugi niz godina održava u našoj zemlji. Ove godine prijavljeno je 220 učesnika u svim kategorijama, a njih ocenjuje stručan internacionalni žiri – Endre Varga (Mađarska), Nikolina Eftimova Todorovska (Makedonija) i Marija Đurđević (Crna Gora). U petak, 19. aprila, naše flautistkinje su se takmičile u drugoj kategoriji u konkurenciji od 66 učesnika i ostvarile značajne rezultate:
- Lara Pantelić, 5. razred flaute u klasi Tijane Jovev - 2. nagrada (93,67)
- Ljubica Farkaš, 4. razred flaute u klasi Tijane Jovev - 2. nagrada (92,67)
Obe učenice su u klasi nastavnice Tijane Jovev, a na klaviru ih je pratila nastavnica Jovana Stajić. Čestitamo učenicama Lari i Ljubici i njihovim nastavnicama Tijani i Jovani, a posebno se zahvaljujemo roditeljima na beskrajnoj podršci!
