
Godišnji koncert učenika i nastavnika izdvojenog odeljenja OMŠ „Nevena Popović“ u Umčarima
16. jun 2025. • Umetnost
U petak, 13. juna 2025. godine, održan je Godišnje koncert izdvojenog odeljenja OMŠ ,,Nevena Popović” u Umčarima. Učenici i nastavnici su pred brojnom publikom izveli raznovrsan i raskošan program, a iznenađenje je bio i nastup novonastalog benda naših učenika iz Umčarima. Koncert je svečano otvoren nastupom orkestra učenika harmonika, gitara, flauta, violina i klavira i hora učenika starijih razreda izdvojenog odeljenja u Umčarima, koji su izveli pesmu “Ergen deda”, a pripremali su ih sledeći nastavnici: Suzana Vuković-Pejović, Dragana Pešić, Nevena Manojlović, Bogdana Medenica, Nadežda Dimitrijević i Milan Medošević. Zatim su usledile tačke hora starijih razreda u klasi nastavnice Dragane Pešić, a izvodili su sledeće numere: ,,Kusimama”, ,,Majka” i ,,Pjevat ćemo šta nam srce zna”. Koncert nam je, takođe, ukrasio u hor pripremnog razred u klasi nastavnika Igora Stojanovića, koji je izveo voljene pesne ,,Do nam želi dobar dan” i ,,Dečja prava”. Nastupao je i kvintet gitara u sklopu učenika prvog razreda - Tanasije Janićijević, Vukašin Sekulovski, Tadija Todorović, Ognjen Trajković i učenika 2. razreda - Vid Raičević - u klasi nastavnice Nevene Manojlović. Program su činile i solo tačke: Anđelija Ijačić, 2. razred u klasi nastavnika Milana Medoševića; Isidora Todorović, 4. razred, Jana Velašević, 5. razred i Katarina Petrović, 6. razred violine u klasi nastavnice Nadežde Dimitrijević, a uz klavirsku pratnju nastavnika Milana Medoševića; Lara Pantelić, 6. razred flaute u klasi nastavnice Bogdane Medenice, a uz klavirsku pratnju nastavnice Jovane Stajić i Nastasija Gligorić, 6. razred u klasi nastavnice Suzane Vuković Pejić. Nastupala je i grupa pevača 1. i 2. razred sa odseka sa srpsko tradicionalno pevanje iz klase nastavnice Suzane Đoređević, a pridružili su im se i njeni učenici iz izdvojenog odeljenja naše škole u Vinči, te su zajedno izveli nama bliske i voljene tradicionalne pesme. Na samom kraju nastupao je bend naših učenika iz Umčara koji je u sledećem sastavu: Nina Veljović, Magdalena Matorčević i Isidora Todorović - vokali, Ana Veljović - električna gitara, Andrej Dragović - bas gitara i Petar Petrović - bubanj. Pripremila ih je nastavnica Nevena Manojlović, a izveli su svima poznatu pesmu ,,Letnje kiše” Dejana Cukića, u čemu je publika, takođe, vidno uživala. Na ovaj način smo uspešno obuhvatili i predstavili rad nastavnika i učenika i jednim raskošnim koncertom na najlepši način ispisali poslednju stranicu ove školske godine.
