
Informativni dan za školo o mogućnostima učešća u programu Erazmus+
30. sep 2024. • Umetnost
U utorak, 24. septembra 2024. godine od 10 časova održan je Informativni dan za školo o mogućnostima učešća u programu Erazmus+ u Amfiteatru Medicinske škole na Zvezdari. Informativnom danu su prisustvovali nototekar škole Mirko Jeremić i pedagog Dušan Čolović. Informativni dan je počeo obraćanjem ministarke prosvete prof. dr Slavice Đukić Dejanović. Posle toga je usledio panel posvećen opštim informacijama o Erazus+ programu koji je vodila upraviteljka Fondacije Tempus Marija Filipović-Ožegović. Potom je savetnik u sektoru za opšte, stručno i obrazovanje odraslih Fondacije Tempus govorio o mogućnostima za škole u okviru programa Erazmus+. Drugi deo ovog informativnog dana predstavljali su primeri dobre prakse. Predstavili su ih Sandra Skendžić, nastavnica u osnovnoj školi “Anton Skala“ i direktorka Tehničke škole „Drvo-Art“ Zorica Đoković. One su predstavile projekte svojih škola koji su podržani Erazmus+ sredstvima.
