
Javni čas u Vinči
14. mar 2026. • Umetnost
U četvrtak, 12. marta 2026. godine, u izdvojenom odeljenju u Vinči održan je Javni čas učenika koji se pripremaju za predstojeća velika i vaćna takmičenja. Javni čas je organizovan u svrhu dodatne pripreme za takmičarske nastupe, kako bi učenici predstavili svoj dosadašnji rad i napredak. Nastupili su učenici: 1. Teodora Marković, 3. razred flaute u klasi E. Gavrilović 2. Marija Dimoski, 4. razred flaute u klasi E. Gavrilović 3. Nikolina Romić, 3. razred violine u klasi Anja Pavlović 4. Emilija Jovanović, 4. razred violine u klasi M. Blagojević 5. Jovan Dimoski, 6. razred harmonike u klasi A. Bijića Ovakvi nastupi imaju veliki značaj za učenike, jer im pomažu da steknu veću sigurnost u izvođenju, prevaziđu tremu i razviju samopouzdanje neophodno za uspešan nastup. Istovremeno, oni predstavljaju priliku da kroz podršku nastavnika i vršnjaka dodatno unaprede svoj rad. Verujemo da će iskustvo stečeno ovom prilikom doprineti njihovom daljem umetničkom razvoju i uspešnom predstavljanju naše škole na predstojećim takmičenjima.
