
Koncert benda „Detektori muzike“ na Kalemegdanu
8. sep 2025. • Umetnost
U subotu, 6. septembra 2025. godine, u Muzičkom paviljonu, na Kalemegdanu parku, nastupio je bend naše škole „Detektori muzike“, u okviru manifestacije „Beogradsko leto“, u organizaciji Gradske uprave Beograd. „Detektori muzike“ su publici priredili dinamičan nastup, obogaćen sjajnim soloima na gitari, bas-gitari, bubnjevima i flauti. Članovi benda su: Dragana Anđelković (gitara), Vera Đorđević (gitara, vokal), Mila Mitrović (flauta, vokal), Andrea Solunac (klavijature), Aleksa Anđelković (bas gitara) i Gvozden Momčilović (bubanj) Kalemegdanskim parkom se orila muzika Bajage i instruktura, Vlade Divljana, Električnog orgazma, grupe «SARS», JU grupe, Van Goga, Oktobra 19864, Partibrejkersi, Ekatarina velika i drugih. Bend je izveo i svoju autorsku pesmu «Biti sam». Mnogobrojna publika je imala priliku da istinski uživa u dobroj muzici koja je svaku numeru pozdravila gromoglasnim aplauzom.
