
Koncert gudačkog odseka OMŠ „Nevena Popović“
12. dec 2025. • Umetnost
U četvrtak, 11. decembra 2025. godine, u svečanoj sali Osnovne škole „Nikola Tesla“ u Vinči, održan je još jedan nezaboravan koncert gudačkog odseka naše muzičke škole – događaj koji je, osim umetničke vrednosti, doneo i poseban duh zajedništva, susreta i saradnje. Okupili su se učenici i nastavnici iz različitih odeljenja, što je ovom koncertu dalo dodatnu težinu i pretvorilo ga u pravi mali festival muzike i druženja. Na sceni su se predstavili učenici iz klasa nastavnika Svetlane Mandić, Marije Blagojević, Jovane Radojković, Katarine Terzić, Anje Pavlović i Jovana Cincar-Kostića donevši raznovrstan program u kom su se smenjivale nežne melodije, tehnički zahtevni pasaži i muzičke minijature pune čarolije. Svaka numera bila je izvedena sa pažnjom, unutrašnjom inspiracijom i velikom energijom. Publika je imala priliku da vidi koliko naši učenici napreduju, kako rastu kao mladi umetnici i koliko su posvećeni svom instrumentu. Veoma značajnu ulogu imali su korepetitori Katarina Davinić i Miloš Spasić, koji su svojim muzičkim iskustvom i umetničkim izrazom upotpunili svaki nastup. Njihova podrška dala je učenicima sigurnost i oslonac, te je celokupan program zvučao usklađeno i profesionalno. Pored visokog umetničkog nivoa, koncert je obeležila i divna atmosfera: nasmejana publika, topao prijem, pažljivo pripremljena organizacija i radost zbog susreta učenika različitih odeljenja. Upravo taj momenat – zajedničko okupljanje – dao je koncertu posebnu vrednost. To je prilika da se učenici povežu, razmene iskustva, podrže jedni druge i osete snagu zajedničkog muzičkog puta. Ponosni smo na sve naše učenike koji su zablistali, na nastavnike koji vode njihov razvoj sa velikom ljubavlju i strpljenjem, kao i na korepetitore koji su svojim trudom obogatili čitav program. Radujemo se novim susretima, novim izazovima i novim koncertima koji će, sigurni smo, biti još jedan korak ka negovanju muzike, talenta i pravih vrednosti.
