
Koncert laureata Republičkog takmičenja učenika muzičkih i baletskih škola Srbije
23. apr 2024. • Umetnost
U ponedeljak, 22. aprila 2024. godine, poslednjeg dana dvonedeljnog nadmetanja učenika muzičkih i baletskih škola Srbije na državnom takmičenju, naše učenice srpskog tradicionalnog pevanja, koje čine grupu pevača „Vinča”, imale su tu čast da, kao pobednici u disciplini grupnog pevanja, nastupaju na Koncertu laureata Republičkog takmičenja Zajednice muzičkih i baletskih škola Srbije, koji se održao u Ruskom domu u Beogradu. Čestitamo našim učenicima, članicama grupe „Vinča“: Vasiliji Nikolić, Ani Markoski, Milica Nikolić, Emilija Grujić, Helena Đuričić i Višnja Dimitrijević, kao i njihovoj nastavnici Marti Janković na ovom izuzetnom uspehu uz želju da nastave da razvijaju svoj talenat i neguju srpsku tradiciju.
