
Koncert mladih pijanista iz klase Katarine Farkaš
31. maj 2024. • Umetnost
U sredu, 29. maja 2024. godine, u svečanoj sali Osnovne škole „Sveti Sava“ u Vrčinu održan je Koncert mladih pijanista iz klase nastavnice Katarine Farkaš. Razloga za lepo raspoloženje i kvalitetnu muziku je bilo mnogo. Nastupali su svi ovogodišnji dobitnici nagrada na takmičenjima kojima su uručene i diplome, slavio se uspešan završetak školovanja učenika šestog razreda, kao i nastupajući školski raspust. Radovali smo se što su učenici iz Ripnja uspeli da stignu i pravo iz Tršića seli za koncertni klavir da pokažu svoje umeće. Lepo je bilo i druženje i razmena iskustava sa roditeljima po završetku koncerta. Na koncertnom podijumu su nastupili: Mia Nikić, Vuk Kostić, Lena Kondžulović i Ana Borojević - učenici prvog razreda, Dina i Sena Bakalović - učenice drugog razreda, Srna Vagić i Elena Vagić - učenice trećeg razreda, Lav Kekić i Mateja Vagić - učenici četvrtog razreda, Ekatarina Ružica Ilić - učenica petog razreda i Ana Teofilović, Dragana Đorđević i Trifun Ilić - učenici šestog razreda. Posebno je bio emotivan zajednički nastup Dragane Đorđević i Lava Kekića, koji su izveli pesmu grupe Parni valjak „Dođi“. Dragani Đorđević smo zahvalili na svemu što je učinila tokom svog školovanja, kao pijanistkinja i pevačica, načinu na koji je predstavljala našu školu, a posebno na velikom srcu i osmehu i velikodušnom pristupu svakom drugaru u klasi. Nadamo se da će svoju muzičku kreativnost preneti i na kulinarske đakonije i poslastice i pretvarati ih u umetnička dela.
