
Konferencija: „Zajedno za mentalno zdravlje“
16. maj 2024. • Umetnost
U ponedeljak, 13. maja 2024. godine, u Palati Srbija pedagog škole, Dušan Čolović, prisustvovao je Konferenciji ,,Zajedno za mentalno zdravlje". Konferencija je bila posvećena promociji svesti o mentalnom zdravlju, razbijanju stigme i pružanju podrške svima koji se susreću sa mentalnim izazovima. Mentalno zdravlje je ključni deo našeg opšteg blagostanja, a deca i mladi su upravo najvažniji kapital jednog društva. Stručnjaci iz oblasti mentalnog zdravlja podelili su sa prosvetnim radnicima svoja iskustva, savete i najnovija istraživanja kako bismo zajedno radili na stvaranju zdravije i podržavajuće sredine za sve. Konferenciju je organizovala prva dama Republike Srbije, gospođa Tamara Vučić, a konferenciji je, između ostalih, prisustvovala i supruga predsednika Ukrajine Olena Zelenska. Nakon uvodne reči kojima se organizator konferencije obratio prisutnima usledile su dve panel diskusije na temu: ,,Mentalno zdravlje dece i mladih - Investicija u budućnost“ i ,,Mentalno zdravlje u postkonfliktnom okruženju". Konferencija je završena video obraćanjima supruga predsednika Vlade Republike Albanije, kao i predsednika Republike Severne Makedonije i Republike Slovenije.
