
Nastup našeg benda „Detektori muzike“ na manifestaciji „Beogradska zima“
8. jan 2026. • Umetnost
U sredu, 31. decembra 2025. godine, u parku Vojvode Vuka na Topličinom vencu, u popodnevnim satima, kao najavu za ludu zimsku noć, publika je imala priliku da uživa uz autorske i popularne melodijske eks-ju scene, u izvođenju našeg benda „Detektori muzike“. Iako je bio prilično hladan dan naši učenici su atmosferu dovodili do „usijanja“ izvodeći numere „Divlja mašina“, „Krug“, „Srce“, „Under the Bridge“, „Walking on Sunshine“, pa i numere sa tradicionalnim formama: „Užičko kolo“, „Gocino kolo“, „Rumenka“. Članovi benda „Detektori muzike“ su: Dragana Anđelković (gitara), Vera Đorđević (gitara, vokal), Mila Mitrović (flauta, vokal), Andrea Solunac (klavijature), Aleksa Anđelković (bas gitara) i Gvozden Momčilović (bubanj). End priprema i vodi nastaavnik Branko Trijić. Manifestaciju „Beogradska zima“ organizovala je Gradska uprava Grada Beograda, čiji suorganizator je Dečji kulturni centar, koji sa našom školom ima veoma uspešnu dugogodišnju saradnju. Rado nas pozivaju da učestvujemo u raznim aktivnostima na nivou našeg grada i republike, jer prepoznaju kvalitet i uloženu trud i ljubav prema umetnosti, sa kojom naši učenici i nastavnici odišu.
