
Nastup naših učenika na otvaranju izložbe u Centru za kulturu Grocka
18. maj 2026. • Nastupi naših učenika
Samostalna izložba slika, ljupko i simbolično nazvana „Na putu za Grocku“ umetnika Slobodanke Rakić Šefer i Nenada Stankovića je predstavljena u divnoj svečarskoj atmosferi u Rančićevoj kući, galeriji Centra za kulturu opštine Grocka, u saradnji sa Zavodom za proučavanje kulturnog razvitka u Beogradu. Izložbu je nadahnutim izlaganjem o radu umetnika otvorila Dragana Martinović, istoričar i teoretičar umetnosti, dok je Zorica Atić, istoričar umetnosti i kustos, predstavila spregu Rančićeve kuće sa postavkom i istorijskim kontekstom okruženja. U ambijentu spomenika kulture od velikog značaja za Republiku Srbiju i prijatne prolećne večeri, posetioci su se družili do kasnih sati. Prilikom otvaranja događaja pred ljubiteljima umetnosti nastupili su učenici OMŠ „Nevena Popović“ u Grockoj: Vukašin Pantić, Azarija Su Ozsoj, Andrijana Jerković, klavir u klasi Milana Medoševića i Vasilije Pešić na violini, klasa Jovana Cincar Kostića.
