
Nastup naših učenika na otvaranju sportske manifestacije u Vinči
4. jul 2024. • Umetnost
U subotu i nedelju, 29. i 30. juna 2024. godine, na fudbalskom stadionu u Vinči, održano je dvodnevno fudbalsko takmičenje klubova sa teritorije grada Beograda, u organizaciji Gročanskog fudbalskog kluba. Na svečanom otvaranju, uz himnu Srbije i pozdravne reči, svečano otvaranje, na samom fudbalskom terenu, upriličili su i učenici naše škole. Prisutnoj publici su se predstavili Marija i Jovan Dimoski. Marija je veoma uspešna, mlada i već afirmisana flautiskinja, koja pohađa 2. razred flaute u klasi nastavnice EMilije Gavrilović. Za ovu priliku Marija je izvela "Sibirski galop", Horovod", "Menuet" i "Gospodin De Port". Zatim je nastupio i naš učenik 3. razreda harmonike u klasi nastavnika Aleksandra Bijića – Jovan Dimoski, koji je svojom prepoznatljivom onterpretacijom, žustro, brzo, sigurno i veoma muzikalno izveo kompozicije: "Svetla noć" od kompozitora Šiškina, „Vešti akrobata" od Zilhera, i na oduševljenje prisutnih, Agino kolo. Hvala našim učenicima što su na vrelom letnjem danu na dostojanstven način predstavili našu školu.
