
Nastup učenika OMŠ „Nevena Popović“ na Svečanoj dodeli nagrada učenicima generacije osnovnih i srednjih škola sa teritorije grada Beograda u Starom dvoru
4. jul 2024. • Umetnost
U utorak, 2. jula 2024. godine, u raskošnoj svečanoj sali Starog dvora, gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić uručio je nagrade učenicima generacije osnovnih i srednjih beogradskih škola. Svečani prijem je otvorila naša učenica Helena Đuričić, učenik generacije OMŠ „Nevena Popović“, izvođenjem himne „Bože pravde“. Helena je učenica koja je završila dva odseka u našoj školi – odsek za klavir i srpsko tradicionalno pevanje. Zatim je reč uzeo gradonačelnik Aleksandar Šapić, koji se prisutnim učenicima, roditeljima, odeljenjskim starešinama i direktorima obratio sledećim rečima: „Prvo da vam čestitam za ono što jeste, a to je da ste najbolji među najboljima.Reći ću da je moja privilegija i zadovoljstvo što sam danas u vašem prisustvu, jer sutra ćete vi biti veliki umetnici, naučnici, biznismeni, sportisti...., a ja ću moći da kažem da sam bio gradonačelnik, da ste vi bili učenici generacije i da ste baš u tom periodu u gradu izrastali u ono što ćete jednog dana biti. Uspeh svakog čoveka je daleko veći, tj. daleko više se meri kroz uspeh njegove dece nego njega samog. Želim vam puno sreće u životu ispred vas, mnogo će izazova biti pred vama, a ja vam želim da im prilazite optimistički, sa puno entuzijazma, da verujete u sebe i da poslužite za primer svim generacijama koje će doći posle vas. Uvek sam srećan kada sam u prisustvu mladih, uspešnih i lepih ljudi kao što ste vi.“ Nakon obraćanja gradonačelnika, program je nastavljen nastupom našeg Jovana Dimoskog, učenika 3. razreda harmonike u klasi nastavnika Aleksandra Bijića, koji je za ovu svečanu priliku hrabro, vedro i nadahnujući publici interpretirao Zilcherovu kompoziciju „Vešti akrobata“ i Šiškinovu „Svetlu noć“. Prisutnima se predstavila i naša učenica završnog razreda odseka za srpsko tradicionalno pevanje, Jovana Đorđević, iz klase nastavnice Ane Jovanović, koja je baš u tradicionalnoj nošnji Kosova i Metohije izvela numeru iz Velike Hoče „Izleg'o da se prošetam“. Veliko hvala i sve čestitke našim učenicima i nastavnicima za divan program koji su izveli i na najlepši način predstavili našu školu na ovom značajnom i svečanom događaju.
Delić atmosfere sa Svečanog prijema i nagrađivanja učenika generacije beogradskih osnovnih i srednjih škola možete pogledati na našem Ju-tjub kanalu:
