
Novogodišnji čarolija u Vrčinu
24. dec 2025. • Umetnost
Koncert učenika i nastavnika našeg izdvojenog odeljenja U ponedeljak, 22. decembra 2025. godine, u prepunoj svečanoj sali OŠ „Sveti Sava“ publika je imala priliku da uživa u čaroliji muzike koju su nam doneli naši učenici – od najmlađeg, odnosno pripremnog razreda do starijih horova i ansambala. Svaka tačka bila je jedan praznični poklon, ispunjen radošću i talentom! Nina Kondžulović na violini donela je vedrinu kroz „Dva bracanina“, dok su Sofija Teofilović i Nađa Isidorović oživele maštovite svetove kroz pesme „Štrumpfovi“ i „Ples vila“. Dimitrije Maksimović je svojom gitarom dočarao Bahov „Bure“, a Damjan Perić na harmonici izveo živopisni „Skerco“. Horovi su nas podsetili na radost igre i zajedništva – „Ja bih da se igram“ i „Bora iz susednog šora“ - uneli su vedrinu u prazničnu atmosferu. Poseban akcenat večeri bio je na triu učenika korepetitora: Lav Kekić (V razred), koji je svojim klavirom podržao hor starijih razreda i kasnije zablistao u Mendelsonovoj „Venecijanskoj gondolijeri“, Damjan Perić (V razred), koji je uz harmoniku bio oslonac mlađem horu u pesmi „Bora iz susednog šora“ i Matija Trijić (VI razred), koji je pripremni razred pratio u pesmi „Daj mi krila jedan krug“. Njihova podrška vršnjacima pokazala je koliko je muzika timski rad i koliko je lepo kada deca jedni drugima pomažu da zasijaju na sceni. U programu su se istakli i klavirske etide Sofije Raičević i Vuka Kostića, violinski nastup Zlatana Isidorovića, kao i praznični biser – kvartet flauta uz nastavnicu Tijanu Tutunović, u „Plesu flauta“ P.I. Čajkovskog. Za kraj, grupa pevača sa odseka za srpsko tradicionalno pevanje nas je sve okupio u spletu tradicionalnih pesama, sa nadom da ćemo praznike da dočekamo u radosti i zajedništvu. Hvala svim učenicima, nastavnicima i roditeljima na trudu i ljubavi. Neka muzika i osmehi naših mališana greju srca i u Novoj 2026. godini.
