
Novogodišnji koncert i bazar u Vrčinu
16. dec 2024. • Umetnost
U četvrtak, 12. decembra 2024. godine u 18 časova, u svečanoj sali OŠ „Sveti Sava“ u Vrčinu, učenici i nastavnici izdvojenog odeljenja OMŠ „Nevena Popović“ u Vrčinu, održali su Novogodišnji koncert. Ovaj koncert je, po prvi put imao i svoju prodajnu izložbu, odnosno novogodišnji bazar, čija sredstav su namenjena kupovini repro materijala za rad naše učeničke zadruge. U pripremi i realizaciji koncerta učestvovali su svi nastavnici i učenici i na taj način još jednom pokazali snagu zajedništva i koliko se može postići kada svi sarađuju i podržavaju jedni druge. Koncert su otvorili naši vredni gitaristi numerom „Harmonski safari – žuta kuća“. Zatim je usledio nastup naših najmlađih i najslađih učenika – učenika pripremnog razreda, koji su sa svojom nastavnicom izveli pesmu „Muzika i ja“, kao i koreografiju uz numeru „Ples šećerne vile“ iz baleta „Krcko Oraščić“. „Povetarcem“ nas je osvežila mlada violinistkinja Srna Petrović, a potom je usledio nastup flautistkinja prvog razreda, koje su zajedno odsvirale njima omiljenu pesmicu „Ide mali meca“. Hor učenika prvog razreda izveo je pesmu „Uzmi jednu zvezdu“, a za njim je nastupala Ksenija Ulemek i izvela „Fandango“. Duh tradicije vratile su učenice sa odseka za srpsko tradicionalno pevanje koje su dvoglasno izvele pesmu „Sve ptičice“, a u sličnom stilu je Milica Stojanović na violini izvela „Etidu na narodnu temu“. U praznično raspoloženje nas je uveo hor učenika 2. i 3. razreda pesmom „Noć blistava“, a zatim je hor flauta učenika od 2. do 5. razreda koji je izveo „Božićna zvona“. Vuk Kostić je izveo „Tarantelu“, a potom smo uživali u izvođenju još jedne tradicionalne pesme „Kladiše se momče i devojče“. Šaljivu pesmu „Valjevska podvala“ izveo je hor učenika starijih razreda, a odmah za njima je sve prisutne razveselio duo hamonika koji je izveo splet narodnih i svima poznatih pesama. Za kraj koncerta, naše zvede, bendovi „Čudna šuma“ i „Detektori muzike“ izveli su njihove autorske pesme „Biti sam“, „Nemam pojma“ i „Davalac krvi“. Pored bogatog muzičkom programa, učenička zadruga „Muzička azbuka“ pripremila je prodajnu izložbu na kojoj su se mogle videti rukotvorine na kojima su naši zadrugari vredno radili – majice, šolje, bedževe, obeleživače i još mnogo toga korisnog i lepog. Muzička škola „Nevena Popović“ svima želi srećnu Novu godinu ispunjenu zdravljem, srećom i dobrom muzikom!
