
Obeležena Školska slava „Sveti Sava“
3. feb 2025. • Umetnost
U ponedeljak, 27. Januara 2025. godine, zaposleni OMŠ «Nevena Popović», obeležili su praznik posvećen našem prvom srpskom prosvetitelju, utemeljivaču školstva, diplomatije i crkve– Svetom Savi. Ovaj dan je poseban za sve nas koji volimo znanje, umetnost i muziku, jer je Sveti Sava bio simbol prosvete, kulture i duhovnog napretka. Sveti Sava je svoje životno delo posvetio tome da prosvetli svoj narod i donese svetlost znanja u svaku oblast života. Baš kao što je on gradio crkve i škole, mi danas gradimo svoju budućnost kroz muziku i umetnost. Muzika, kao univerzalni jezik duše, povezuje nas sa duhovnošću i lepotom, baš kao što nas je Sveti Sava povezivao sa višim vrednostima. Sveti Sava je putovao mnogim zemljama, donoseći u Srbiju najbolje od drugih kultura, ali je uvek ostajao veran svojoj zemlji i svom narodu. Tako i mi, kao zaposleni muzičke škole, možemo reći da smo učili od najboljih, i to stečeno znanje prenosimo našim učenicima, nadograđujemo ga, ali se uvek trudimo da čuvamo našu tradiciju i kulturu, inspirišući se melodijama naše prošlosti za stvaranje muzike budućnosti. Neka nam lik Svetog Save bude podsticaj da stremimo ka izvrsnosti, da budemo istrajni u radu, kreativni u mislima i nesebični u deljenju znanja sa drugima, jer zajedno možemo nastaviti put koji je Sveti Sava započeo – put svetlosti, harmonije i napretka. Kolektiv škole je, najpre prisustvovali Liturgiji u Hramu Svete Trojice i zajedno sa sveštenstvom hrama izlomio slavski kolač, a zatim smo druženje i doček nastavnili u zgradi matične škole u Grockoj. U posetu nam je došao i predsednik GO Grocka, Dr Saša Čaprić, koji je svim zaposlenima poželeo puno uspeha u radu, a našim učenicima srećno detinjstvo i odrastanje. Takođe, u goste nam je došla i naša dugogodišnja saradnica, Zorica Atić, direktorka Centra za kulturu Grocka.
