
Poseta drugara iz OŠ „Ilija Garašanin“ iz Grocke
31. mar 2026. • Umetnost
U utorak, 31. marta 2026. godine, u prostorijama matične škole u Grockoj, imali smo priliku i čast da ugostimo učenika trećeg razreda OŠ „Ilija Garašanin“ sa učiteljicama Snežanom Ilić i Milicom Bećagović. Pored koncerta, učenici osnovne škole su učestvovali u radionicama koje je vodila nastavnica solfeđa Anastasija Kostić i nastavnica flaute Aleksandra Stevanović, dok su im ostali nastavnici predstavili instrumente koji se muziciraju u našoj školi, a oni ih predaju. Na radionicama učenici su se kroz slikovite primere upoznali sa ritmom i osnovnim elementima notnog teksta koji je važan za buduće početnike naše muzičke škole, a na kraju samog koncerta učenici su imali muzički kviz. Takođe, nastavnici su zajedno sa učenicima svirali poznate pesmice, a učenici naše muzičke škole su takođe svojim drugarima svirali kompozicije koje uče kod svojih nastavnika. Na koncertu su nastupili sledeći učenici: Maša Aleksić (1. razred) i Una Savić (2. razred) – učenice violine u klasi nastavnika Danila Nedeljkovića;. Dimitrije Mihajlović, 1. razred gitare u klasi nastavnika Miloša Zubca; Nikola Pešić, 2. Razred harmonike u klasi nastavnika Dragana Stanojevića; Magdalena Janković, 2. razred klavira u klasi nastavnika Milana Medoševića. Na koncertu su svirali nastavnici: Marija Mihailović i Milan Medošević - klavir, Aleksandra Stevanović - flauta, Danilo Nedeljković - violina i Miloš Zubac - gitara. Koncert je prošao u veseloj i pozitivnoj atmosferi, uz mnogo pesme, svirke, plesa i igre. Hvala našim drugarima na poseti i poletnoj energiji, kao i našim koleginicama koje se uvek odazovu pozivu i aktivno učestvuju u našoj misiji muzičke edukacije i obrazovanja dece.
