
Pregršt nagrada našim gitaristima na IX Internacionalnom festival muzike «Primavera»
9. apr 2025. • Umetnost
U periodu od 27. do 30. marta 2025. godine, u prelepom etno selu «Stanišić», nadomak Bijeljine u Republici Srpskoj, održan je IX Internacionalni festival muzike «Primavera». Na takmičenju je nastupilo 11 naših gitarista, u prvoj i drugoj kategoriji, iz klase nastavnice Nine Đurđević i nastavnika Marka Milosavljevića, koji su pred eminentnim i strogim žirijem (Aleksandar Hadži Đorđević, Violeta Lučić i Jakša Petrović), pokazali veliki trud, talenat i ljubav prema muzici. Nastupili su sledeći učenici i ostvarili sledeći plasman:
- Ana Cvetković, 1. razred gitare u klasi Marka Marisavljevića – 1. nagrada (91 boda)
- Đorđe Nikolić, 2. razred gitare u klasi Marka Marisavljevića – 2. nagrada (88 bodova)
- Stefan Đukić, 3. razred gitare u klasi Nine Đurđević – 2. nagrada (85 bodova)
- Mihajlo Bulatović, 2. razred gitare u klasi Marka Marisavljevića – 2. nagrada (83 boda)
- Novak Lepojević, 1. razred gitare u klasi Nine Đurđević – 2. nagrada (82 boda)
- Vuksan Popović, 1. razred gitare u klasi Marka Marisavljevića – 3. nagrada (77 bodova)
- Anđelina Tasić, 4. razred gitare u klasi Nine Đurđević – 3. nagrada (76,33 boda)
- Isidora Ristić, 2. razred gitare u klasi Marka Marisavljevića – 3. nagrada (74,33 bodova)
- Jovana Tomić, 3. razred gitare u klasi Nine Đurđević – 3. nagrada (74,33 boda)
- Aleksija Đujić, 1. razred gitare u klasi Marka Marisavljevića – 3. nagrada (74 boda)
- Anđelija Sredojević, 1. razred gitare u klasi Nine Đorđević – 3. nagrada (70 bodova)
Njihovi nastupi su bili zapaženi i ovo je bilo dragoceno iskustvo koje će ih dodatno motivisati u daljem muzičkom razvoju. Čestitamo!
