
Prva nagrada našem mladom harmonikašu na takmičenju „Virtuozi“
21. maj 2024. • Umetnost
U ponedeljak, 20. maja 2024. godine, održano je takmičenje „Virtuozi“ u OMŠ „Petar Konjović“ u Beogradu, za kategoriju harmonika. Takmičili su se učenici od prvog do trećeg razreda osnovnih muzičkih škola iz cele Srbije. Našu školu predstavio je Andrija Stojilković , učenik prvog razreda harmonike u klasi nastavnika Aleksandra Bijića. Andrija je pokazao izuzetnu spretnost i muzikalnost, a ni trema mu nije umanjila koncentraciju, tako da je osvojio 1. nagradu sa 98 poena i poneo titulu najboljeg u svojoj kategoriji. Čestitamo Andriji i njegovom nastavniku Aleksandru na velikom trudu i zalaganju koji su doprineli ovako značajnom rezultatu i želimo im mnogo uspeha na predstojećim takmičenjima.
