
Prva nagrada našoj flautiskinji na Republičkom takmičenju učenika muzičkih i baletskih škola Srbije
22. apr 2024. • Umetnost
Republičko takmičenje učenika muzičkih i baletskih škola Srbije je najznačajnije takmičenje koje se već dugi niz godina održava u našoj zemlji. Ove godine prijavljeno je 220 učenika u svim kategorijama flaute, a njih ocenjuje stručan internacionalni žiri u sastavu: Endre Varga (Mađarska), Nikolina Eftimova Todorovska (Makedonija) i Marija Đurđević (Crna Gora). U subotu, 20. aprila 2024. godine, naša flautistkinja Teodora Marković, učenica 1. razreda u klasi nastavnice Emilije Gavrilović, takmičila se u pretkategoriji, u konkurenciji od 18 učesnika, i ostvarila veoma znacajan rezultat - 1. nagrada (97 bodova). Čestitamo našoj učenici Teodori i njenim nastavnicama Emiliji i korepetitorki Zori Vešković, a posebno se zahvaljujemo roditeljima na beskrajnoj podršci.
