
Prvi klavirski koncert pod nazivom „Radost muziciranja“
5. nov 2025. • Umetnost
U utorak, 4. novembra 2025. godine, u izdvojenom odeljenju naše škole u Vinči, održan je Prvi klavirski koncert u novoj školskoj godini učenika prvog i drugog razreda nastavnice Katarine Georgijević. Svoj prvi koncertni aplauz dobio je učenik prvog razreda Vasilije Trajković, koji se veoma uspešno predstavio izvodeći tri kompozicije početnog pijanističkog repertoara. Malo iskusniji učenici drugog razreda, publici su odsvirali ozbiljnija dela uz spretnije izvođačko umeće u odnosu na prošlu godinu. Srdačna publika je to nagradila toplim aplauzom, vidno ponosna na njihov napredak ali i međusobnu podršku koju su učenici pružili jedni drugima. Najavljujući svoj novi koncert u novembru, kao i Barokno veče u decembru, ohrabreni aplauzom, zadovoljno i s osmesima mladi pijanisti završili su koncertno veče.
