
Svečana dodela Zahvalnice direktoru OŠ „Mića Stojković“ na koncertu povodom Dana škole
29. apr 2026. • Umetnost
U ponedeljak, 27. aprila 2026. godine, na svečanom koncertu povodom Dana škole i otvaranju novih prostorija izdvojenog odeljenja OMŠ „Nevena Popović“ u Umčarima, direktorka škole OMŠ „Nevena Popović“, dr Branka Ivković-Petronić uručila je Zahvalnicu od kolektiva škole direktoru OŠ „Mića Stojković“, gospodinu Vladimiru Bokiću u znak zahvalnosti za nesebičnu pomoć pri organizovanju rada naše škole, realizacije prijemnih ispita, koncerata za decu i drugih kulturnih i umetničkih aktivnosti, pomoći oko adaptacije novih prostorija u poslednjih godinu i po dana. Davne 2015. godine roditelji iz Umčara, slušajući naše koncerte, izrazili su želju za otvaranje izdvojenog odeljenja naše škole u Umčarima. Gradska opština Grocka uputila je inicijativu za otvaranje izdvojenog odeljenja OMŠ. Tako je i počelo... Pisali smo elaborate, jurili na sve strane, i... konačno...uspeli u zajedničkoj misiji. Uz pomoć dobrih ljudi, prvo smo opremili, a zatim i dobili saglasnost i rešenja za otvaranje izdvojenog odeljenja koje je počelo sa radom septembra 2016. godine. Danas OMŠ „Nevena Popović“ proslavlja 30 godina rada Osnovne muzičke škole „Nevena Popović“ i 10 godina rada ovog izdvojenog odeljenja, sa 115 učenika, a i 10 godina postojanja odseka za srpsko tradicionalno pevanje, po kom je naša škola postala veoma poznata. Naše prve prostorije u ovoj školi bili su razni praktikumi i učionice. Svi su nam u ovoj školi izlazili u susret, iako je stalno muziciranje „vrata do vrata“ tokom njihove nastave umelo itekako da smeta i remeti rad. Pre 7 godina javila se ideja da se prazan i urušen prostor ustupi nama na adaptaciju i da ga onda prilagodimo našoj nameni. Pokušaji za dobijanje sredstava su trajali dugo....pa.... sve do pre godinu i po dana. Sekretar za obrazovanje i dečju zaštitu gospođa Aleksandra Čamagić i predsednik opštine gospodin Aleksandar Rajković razumeli su našu potrebu i svim silama se potrudili da nam pomognu da dobijemo odvojen prostor, dostojan jedne škole evropskog ranga. Naša škola ne bi bila to što jeste da nema dobrih ljudi, koji su svojom podrškom i pružanjem pomoći učestvovali u realizaciji naših aktivnosti u ovom izdvojenom odeljenju. Veliku zahvalnost dugujemo našoj Gradskoj opštini Grocka, našim prijateljima iz Grocke, Umčara i Dražnja. Svako je pomogao onako kako i koliko je mogao. Na svemu ovome svima VELIKO HVALA!!!
