
Svečani godišnji koncert OMŠ „Nevena Popović“
28. jun 2025. • Umetnost
U četvrtak, 26. juna 2025. godine, u skupštinskoj sali Opštine Grocka, održan je Svečani godišnji koncert OMŠ „Nevena Popović“. U okviru svečanosti održan je koncert i dodeljene su nagrade u vidu knjiga i diploma Učeniku generacije, najuspešnijim nastavnicima i učenicima, diplome „Kornelije Stanković“ i „Ljubica Marić“ i diplome za odličan opšti uspeh, kao i zahvalnice za pruženu podršku i nesebičnu pomoć prilikom realizacija aktivnosti škole. Svečanost je otvorila direktorka škole, dr Branka Ivković–Petronić, koja se obratila prisutnima rečima dobrodošlice i koja je napravila retrospekciju školske 2024/2025. godine i uspeha učenika i nastavnika škole. Ovaj svečani koncert na samom početku otvorili su učenici sa odseka za srpsko tradicionalno pevanje u klasi nastavnice Ane Jovanović. Pesmu Ja se penjem na glojze izveli su učenici Lana Vujičić i Lazar Ilić (prvi razred), Dragica Jerković, Rastko Ilić, Gvozden Momčilović (drugi razred) kao i učenice završnog razreda, dobitnice nagrada Ljubica Marić, Tijana Đorđević, Marija Nebrigić, Katarina Nedeljković, Mina Marinković i Sofija Bakalović Program je nastavljen predstavljanjem naših nagrađenih učenika u solo kategorijama. Delo domaćeg autora, Dušana Bogdanovića, pod nazivom „Tri patuljka“, izveo nam je Dimitrije Maksimovića, učenik drugog razreda gitare u klasi nastavnika Branka Trijića, Anđelija Ijačić, učenica drugog razreda u klasi Milana Medoševića, izvela nam je Bastienov „Mali prelid i Matador“, dok nam je ritam Bugija na klavira predstavila Nela Lukić, 2. razred u klasi Milana Medoševića. Priliku da uživamo u zvucima flaute i da još jednom potvrdimo sebi, a i svima, zašto je Lara Pantelić, u klasi Tijane Jovev, pravi i jedini izbor za Učenika generacije, dočarala nam je izvođenjem Barkarole i Tarantele od Molika, a uz klavirsku saradnju Jovane Stajić. Zatim je usledio nastup Vuka Belenzade, učenika 5. razreda gitare u klasi Đorđa Stankovića, koji nam je izveo „Milongeo del ajer“ od Abela Fleurija, a Nastasija Gligorić, učenica 6. razreda harmonike u klasi Suzane Vuković Pejić, dobitnica diplome „Kornelije Stanković“ i „Ljubica Marić“, zatvorila je ovaj svečani koncert Lirskim valcerom od Čajkina. Direktorka škole se na kraju svečanosti zahvalila svim prisutnima u publici što su bili na koncertu, poželela je svim učenicima da nastave da streme ka uspesima i još jednom čestitala svim nagrađenim nastavnicima i učenicima. Program je vodila nastavnica Ana Jovanović.
