
Treći u nizu koncerata povodom proslave Dana škole
24. apr 2024. • Umetnost
U utorak, 23. aprila 2024. godine, u svečanoj sali OŠ “Nikola Tesla” u Vinči, održan je treći u nizu koncerata povodom Dana naše škole. Nakon što smo publiku upoznali i podsetili na kratku istoriju i rad naše škole, predstavili su nam se učenici izdvojenog odeljenja u Vinči koji su dobitnici nagrada na Republičkom takmičenju, kao i na ostalim prestižnim takmičenjima, a ujedno se aktivno spremaju za predstojeća. Koncert je otvorila popularna i prelepa pesma „Serenada Beogradu“ koju su za ovu priliku priredili članovi velikog hora i kamernog sastava harmonika, a nakon toga su nam se predstavili naši solisti: Teodora Marković, Filip Teofilović, Sofija Stojanović, Đorđe Nikolić, Marija Dimoski, Luka Barac, Jovan Dimoski, Anđelija Vujčić, Hana Milenković, Aleksandar Melnik, Vuk Belenzada i Anđela Zlatanović. Koncert su zaokružile grupne tačke pevačke grupe „Vinča“, Malih solfeđista i kamernog sastava „Piccoli grandi musicisti“. Publika je ispratila svaki nastup gromoglasnim aplauzima i u pozitivnoj atmosferi. Čestitke svim našim učenicima i nastavnicima na ovom nastupu, na trudu i vrednom radu. Želimo im mnogo motivacije i uspeha u svim budućim prilikama, gde se pominje i veliča ime naše škole! Srećan dan škole!
