
Две друге награде нашим флаутисткињама на Републичком такмичењу ученика музичких и балетских школа Србије
21. апр 2024. • Уметност
Републичко такмичење ученика музичких и балетских школа Србије је најзначајније такмичење које се већ дуги низ година одржава у нашој земљи. Ове године пријављено је 220 учесника у свим категоријама, а њих оцењује стручан интернационални жири – Ендре Варга (Мађарска), Николина Ефтимова Тодоровска (Македонија) и Марија Ђурђевић (Црна Гора). У петак, 19. априла, наше флаутисткиње су се такмичиле у другој категорији у конкуренцији од 66 учесника и оствариле значајне резултате:
- Лара Пантелић, 5. разред флауте у класи Тијане Јовев - 2. награда (93,67)
- Љубица Фаркаш, 4. разред флауте у класи Тијане Јовев - 2. награда (92,67)
Обе ученице су у класи наставнице Тијане Јовев, а на клавиру их је пратила наставница Јована Стајић. Честитамо ученицама Лари и Љубици и њиховим наставницама Тијани и Јовани, а посебно се захваљујемо родитељима на бескрајној подршци!
