
Концерт дирки и дугмића
2. дец 2024. • Уметност
У четвртак, 28.новембра 2024. године, у свечаној сали Основне школе „ Свети Сава“ у Врчину, пуној публике, одржан је концерт ученика Катарине Фаркаш и Марка Кончаревића. У црно-белом колориту дугмића и дирки клавира и хармоника, представљена је музика разноврсних епоха. На почетку концерта је изражена захвалност родитељима што разумеју важност стицања вештина у музичкој школи, давања безрезервне подршке деци и лепој сарадњи са наставницима. Ученици су све то изразили својом музиком. Спретност којом су прсти летели са белог на црно,са леве на десно, гласно, па тихо, од најтишег шапата до најгромогласнијег усклика огледала се у наступима Уроша Јовановића, Сергеја Мудрића, Данила Микавице, Стевана Митрића, Павла Новковића, Искре Чакић, Софије Раичевић, Лене Конџуловић, Вука и Адреја Костића, Ане Боројевић, Мие Никић, Нађе Радојевић, Лазара Стојановића, Вељка Јанковића, Дине и Сене Бакаловић, Марине Нине Николић, Срне Вагић, Елене и Матеје Вагић, Митра Марковића, Дамјана Перића, Лава Кекића и Немање Соколовића. Самопоуздање, слобода музицирања и осмех на лицу су красили све учеснике вечерашњег концерта,од најмлађег до најстаријег. Желимо да и наредна музичка сусретања донесу задовољство и радост и озаре лица наших ученика и публике.
