
Прве награде нашим певачима на XXIII International Festival DONNE IN MUSICA 2026
31. мар 2026. • Уметност
У недељу, 29. марта 2026. године, у Чешком дому у Београду одржан је такмичарски дан посвећен етно гласовима, у организацији удружења „Жене у музици“. Ученици Српског традиционалног певања ОМШ „Невена Поповић“ и ове године представили су своју школу у најбољем светлу — како у такмичарском, тако и у ревијалном делу програма. Награде које су овом приликом остварили наши талентовани ученици су: Категорија вокалне групе: -Група певача „Дике“ из класе Ане Јовановић – 1. награда (100 бодова) Певачки дуо у саставу: Лука Миленковић и Лазар Илић – 2. разред одсека за српско традиционално певање -Група певача „Ситан везак“ – мешовита група из класа Ане Јовановић, Сузане Ђорђевић и Ане Кецман - 1. награда - Лауреат Мешовита група у саставу: Драгица Јерковић, Лана Вујчић, Ива Костадиновић, Ива Станковић, Јана Велашевић, Магдалена Маторчевић – 3. разред, Анђелија Живановић и Василија Николић – 4. разред -Категорија солиста: -Лола Миленковић, 1. разред српског традиционалног певања у класи Сузане Ђорђевић - 1. награда (97 бодова) -Тијана Цвитковац, 2. разред српског традиционалног певања у класи Ана Кецман – 1. награда (100 бодова) -Анђела Митровић – 2. разред српског традиционалног певања у класи Ана Кецман - 1. награда - Лауреат Позив и почасно место члана жирија ове године је додељено наставници Ани Јовановић. Честитамо од срца нашим ученицима и настаавницима на изузетним резултатима, који су само доказ да се велики труд, залагање, рад, али и огромна љубав према музичкој уметности итекако исплате и награде. Верујемо да је ово само један од низу лепих изненађења које сте нам приредили.
