
Први у низу концерата поводом прославе Дана школе
24. апр 2024. • Уметност
У уторак, 22. априла 2024. године, одржан је први у низу концерата поводом обележавања Дана школе у Музичкој школи “Невена Поповић” у Гроцкој. На концерту су учествовали ученици који су постигли запажене резултате на Републичком и осталим престижним такмичењима, као и ученици који се вредно припремају за предстојећа такмичења. Публика је имала прилике да чује ученике виолине из класе наставника Јована Цинцар Костића: Василије Пешић (1. разред), Лара Ћурчић (3. разред), ученике из класе наставнице Марије Цвејић: Анђела Јовић (1. разред), Емилија Јовановић (2. разред), ученица виолончела, Уна Радовановић (1. разред) у класи наставнице Јоване Радојковић, ученице клавира у класи наставнице Нине Милетић: Дуња Црногорац (1. разред) и Софија Јовић (4. разред), ученица Марија Првановић (3. разред) у класи наставнице Маје Грујовић, ученике Николу Поповића (1. разред) и Елену Матејић (4. разред) у класи наставнице Андријане Ђокић, ученике гитаре у класи наставника Богдана Благојевића и Милоша Зубца: Душан Батнога, Анђела Вулчевић, Војин Срдановић, Стефан Јанковић, Милош Војновић, Илија Јовановић, Арсеније Савковић, Матеја Максимовић, ученицу Сару Јовановић (3. разред) флауте у класи наставнице Миње Марчетић, као и ученике српског традиционалног певања у класи наставнице Ане Јовановић: Марија Томић (4. разред), Маша Здравковић (4. разред). Ученици су са осмехом изводили композиције на којима су вредно радили протеклих месеци, а публика је сваки наступ подржала громогласним аплаузом.
