
Konferencija „Bezbednost dece u digitalnoj epohi“
19. apr 2024. • Umetnost
U sredu, 17. aprila 2024. godine, OMŠ "Nevena Popović" uzela je učešće u ulozi slušaoca na konferenciji "Bezbednost dece u digitalnoj epohi" u organizaciji fondacije "Angelina" i evropske bezbednosne asocijacije, a uz podršku Ministarstva za brigu o porodici i demografiji Republike Srbije kao i Sekretarijata za obrazovanje i dečiju zaštitu Grada Beograda. Konferencija je održana u MTS Dvorani sa velikim brojem predavača koji su eminentni stručnjaci u svojim oblastima rada, kako iz oblasti prosvete tako i drugih oblasti - zdravstva, socijalne zaštite, pravosuđa, advokature i sektora za visokotehnološki kriminal. Konferencija je otvorena dokumentarnim filmom "Deca" koji su kreirali i realizovali učenici jedne osnovne škole, a čija je tematika upravo bezbednost dece školskog uzrasta. Film je bio idealan uvod u celu konferenciju i ostavio takav utisak na predavače da se većina njih vraćala segmentima iz filma u svojim predavanjima. Na predavanju se pravio osvrt na negativna dešavanja koja su se zbivala u školskom i društvenom kontekstu prethodnih godina, tražili su se odgovori na pitanja uzroka problema bezbednosti dece na internetu, kao i u školskom okruženju i na kraju učesnicima konferencije predstavljeni su neki dobr primeri iz prakse i načini na koje su se ovakve situacije rešavale a u najboljem interesu dece. Zahvaljujemo se Fondaciji "Angelina" i evropskoj bezbednosnoj asocijaciji na organizaciji konferencije, kao i Gradskoj upravi Grada Beograda na pozivu da uzmemo učešće u istoj i nadamo se nastavku lepe saradnje i zajedničkom radu.
